جلسه "شورای نظارت بر کانون‌های فرهنگی" دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد

۰۸ مهر ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۷۲۰۰ اخبار
تعداد بازدید:۶
با حضور دکتر بهروز دادخواه، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، جلسه شورای نظارت بر کانون‌های فرهنگی دانشگاه در سالن جلسات معاونت فرهنگی برگزار شد.

به گزارش مفدا اردبیل، در ابتدای این جلسه دکتر دشتی، مدیر فرهنگی و دبیر شورای نظارت بر کانون‌های فرهنگی دانشگاه، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های اجرا شده کانون‌های فرهنگی در ۶ ماه نخست سال ارائه کرد.

وی گفت: در مجموع ۲۷ کانون از دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سامانه کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت ثبت شده و فعال هستند که از این تعداد ۲۲ کانون ثبت نهایی شده و دارای مجمع عمومی هستند و ۵ کانون تازه تأسیس می‌باشند.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: این ۵ کانون ثبت شده به دلیل تازه تأسیس بودن، فاقد شورای مرکزی یا مجمع عمومی ثبت شده در سامانه هستند؛ سه دبیر در این مدت به دلیل پایان مهلت یا فارغ التحصیلی با دبیرانی منتخب از شورای مرکزی جایگزین شده‌اند.

دشتی تصریح کرد: در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ سلسله کارگاه‌های توانمندسازی کانون‌های فرهنگی با حضور اساتید برجسته کشوری (دکتر سید محسن فاطمی، دکتر شاهین فرهنگ، دکتر فقیهی پور ...) در ۱۱ وبینار متنوع برگزار شده و انتخابات نماینده دبیران کانون‌های فرهنگی نیز برگزار شده و دبیران کانونهای فرهنگی در وبیناری با حضور معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه به ارائه نقطه نظرات و همفکری پرداخته‌اند.

وی بیان کرد: بررسی عملکرد کانون‌ها در ۶ ماه اول سال نشان می‌دهد، تعداد ۱۴ کانون ۳۴ برنامه در حوزه‌های مختلف اجرا کرده‌اند که بیشترین فعالیت مربوط به کانون‌های عفاف و حجاب، سلامت و قرآن و عترت است.

قدردانی دکتر دادخواه از کسب کرسی در شورای مرکزی توسط دبیران کانون‌ها

دکتر بهروز دادخواه، معاون دانشجویی فرهنگی و رئیس شورای نظارت بر کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه، ضمن تقدیر از حضور اعضاء به تبیین اهمیت و جایگاه کانون‌ها که مورد تاکید معاونت‌های دانشجویی و آموزش وزارت نیز می‌باشد، پرداخت.

وی در ادامه از نقش و فعالیت‌ کانون‌های مذهبی دانشگاه در کسب دو کرسی در شورای مرکزی کانون‌های مذهبی کشور توسط دبیران کانون‌های عفاف و حجاب و قرآن و عترت، تقدیر و تشکر کرد.

دکتر دادخواه در ادامه به اهمیت فعالیت و احیای کانون زبان انگلیسی نیز تاکید کرده و خواستار تداوم فعالیت این کانون در شرایط کرونایی و برگزاری کلاس‌های مجازی شد. تلاش برای تصویب و حمایت مالی از تمام برنامه‌های کانون‌های فرهنگی دانشجویی از دیگر نکات مهمی است که توسط معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه انجام می‌شود.

در ادامه حجت الاسلام زارع، نماینده نهاد رهبری ضمن تقدیر از گستره فعالیت‌های کانونهای فرهنگی بر اهمیت فعالیت کانون های قرآن و عترت و عفاف و حجاب تاکید کرد و از مدیر فرهنگی درخواست کرد تا از این دو کانون حمایت شود.

خبرنگار: جواد رسولی

اردبیل/ کانونها